Karlovy Vary – prosinec 2021

Karlovy Vary – prosinec 2021

Předvánoční rekondiční pobyt v Karlových Varech se uskutečnil v termínu od 6. do 12. prosince v Lázeňském domě Mánes.

V dopoledních hodinách jsme absolvovaly řadu procedur od masáží, přes perličkové koupele až po suché uhličité koupele a poté jsme se věnovaly připravenému programu.

Vánoční atmosféra byla znát všude, ale nejvíce nás oslovila ve stálé expozici „Vánoční dům“. Jedná se o neuvěřitelnou a s velkým citem připravenou výstavu všeho, co souvisí s Vánocemi. Součástí je i prodejní část, kde si většina z nás, minimálně nějakou drobnost, zakoupila. Návštěvu jsme zakončily v příjemné cukrárně Vánočního domu.

Na dvě odpoledne jsme měly s karlovarským rodákem, znalcem místního prostředí a jeho historie, s panem Václavem Svobodou, domluvené komentované prohlídky Karlových Varů. První odpoledne jsme šli od Mánesa přes Zámecký vrch – kolonádu Zámeckého pramene, Tržní kolonádu, Mlýnskou kolonádu, Vřídelní kolonádu a údolím Teplé k hotelu Pupp a budově Lázní I. Druhé odpoledne jsme absolvovali okruh od Mánesa – Sadovou ulicí k Sadové kolonádě, kolem hotelu Thermal – Ondřejskou ulicí na Stezku Jeana de Carro k hotelu Imperial, hotelu Richmond – soše jelena a zpět k hotelu Pupp. Pan Svoboda nás velmi poutavým způsobem seznámil s historií i současností Karlových Varů a doplnil i řadu zajímavých i úsměvných historek.

Zajímavá byla i návštěva Výletního areálu Diana s rozhlednou, restaurací a Motýlím domem, kde jsme se seznámily s krátkým koloběhem života motýlů.

No a když v Karlových Varech, tak je jistě na místě návštěva Muzea Becherovky, kde jsme se seznámily s její historií, očichaly si bylinky a na závěr byla řízená ochutnávka čtyř druhů likéru a pátého – Becherovky nefiltrované, která byla skutečně vynikající.

Pobyt v Karlových Varech utekl jako voda a my jsme se vrátily s načerpanou energií pro vánoční přípravy.

Milena Najmanová

Muzeum Becherovky
Ochutnávka Becherovky
Hlavní vřídlo
Posezení v Mánesu
Vycházka s panem Svobodou
Vycházka s panem Svobodou
Vánoční dům
Naše předsedkyně Milena ve vánočním domě
Jarka s Jindrou ve vánočním domě
Rozhledna Diana
Motýlí dům