Oslava 30. výročí založení ALENu v říjnu 2023

Oslava 30. výročí založení ALENu v říjnu 2023

V pražském Michnově paláci uspořádal náš spolek ALEN, pod záštitou starostky Prahy 1 Terezie Radoměřské, 24. října 2023 slavnostní večer s kulturním programem.

Večerem provázela Radka Tesárková, která představila všech pět předsedkyň spolku: zakládající členku Alenu Rejzkovou, pak následující Danielu Kelišovou, Lídu Němejcovou, Hanku Kudelovou a nakonec současnou předsedkyni Milenu Najmanovou, která jediná neprošla onemocněím rakovinou prsu. Moderátorka naše předsedkyně vyzpovídala a ony zavzpomínaly, jak se dozvěděly o spolku, také jak před třiceti lety bylo těžké získávat informace k jejich nemoci a o nedostatku psychické podpory. Pak všechny předsedkyně vyprávěly o svých začátcíchy v čele ALENu.

Nyní mají ženy po zjištění diagnózy více informací, také léčba je přívětivější než tenkrát. Důležitá je prevence a tím i zahájení včasné léčby. Jak bylo vidět, naše členky jsou plné života a mohou žít po operaci třicet let i více, o čemž svědčí náš věkový průměr 74 let.

Jako čestní hosté galavečera byla přivítána a představena: MuDr. Miroslava Skovajsová, odborná ředitelka Mamma center, Eva Knapp, emeritní ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu, i její současná ředitelka Štěpánka Pokorná, dále Slávka Kopecká, novinářka, spisovatelka a nakladatelka a další.

Poté následoval kulturní program, ve kterém vystoupila operní pěvkyně Tereza Papoušková s klavírním doprovodem, žáci ZUŠ v Praze 7, skupina historického šermu Equites a nakonec Marietta, dámská country skupina.

Nakonec se všichni zúčastnění sešli u dobrého občerstvení, zavzpomínali a zárověň se těšili na další setkání a společnou činnost.

předsedkyně ALENu od začátku do současnosti a čestní hosté

bývalá předsedkyně Daniela Kelišová a moderátorka Radka Tesárková

členky ALENu a obecenstvo

ALENky si připíjejí

starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská a Alena Rejzková, první předsedkyně ALENu

starostka Prahy 1 a současná předsedkyně ALENu Milena Najmanová

nakladatelka a spisovatelka Slávka Kopecká

Režisér, dokumentarista a spisovatel Václav Táborský, kterému je 95 let. Pokřtil svoji knihu Točoman dotáčí, kteou vydala Slávka Kopecká.

křest knihy

operní pěvkyně Tereza Papoušková

baletky ZUŠ z Prahy 7

šermíři historické skupiny Equites

šermíři z Equites

Marietta, dámská country skupina nás učí tanec

naše asistenky – dobrovolnice

po kulturním programu skvělé občerstvení