Rekondice v Luhačovicích 2022

Rekondice v Luhačovicích 2022
Společná ochutnávka Vincentky

Ve dnech 26. 2. až 5. 3. 2022 jsme se zúčastnily rekondičního pobytu v Luhačovicích. Zúčastnilo se sedm ALENek a dvě neALENky. Cestu do Luhačovic jsme absolvovaly společně vlakem. Bohužel během jízdy nastaly na trati komplikace, tak i nám to zkomplikovalo vlastní jízdu do cíle. Musely jsme 3x různě přesedat až jsme nakonec dorazily do Luhačovic o 2,5 hod později. Ubytovány jsme byly v Lázeňském léčebném domě Praha. Večer jsme měly společné posezení, kde jsme se seznámily s celotýdenním programem rekondičního pobytu. Dopolední procedury v LLD, denní využití vnitřního bazénu, posilovací stroje, pití léčebných pramenů v LLD Viola, konkrétní společné vycházky – seznámení s městem Luhačovice, kde se co nachází důležité (lékárna, léčivé prameny, pošta atd.), cesta kolem přehrady, ptačí náměstí s pramenem Aloiska (nejstarší luhačovický pramen), komentovaná 2,5 hod prohlídka staveb Dušana Jurkoviče v Luhačovicích, vycházka do Pozlovic, návštěva divadelního představení ve Zlíně, kina v Luhačovicích, taneční večery v LLD Praha a úžasná Čokoládovna (ta byla nejvíce oblíbená).

Vzhledem k tomu, že procedury byly přiděleny v různých časových intervalech, tak dopolední program měl každý dle svého. V odpoledních hodinách jsme se většinou scházely všechny a společně absolvovaly předem naplánované aktivity. Některé aktivity byly se slabší návštěvnosti vzhledem ke zdravotním indispozicím některých členek. Během pobytu postihl kašel a rýma skoro tři čtvrtě osazenstva. Ani pravidelné pití léčivých pramenů nepomohlo, ani zázračná MELTA podávaná k snídani.
Společně jsme též oslavily narozeniny Mileny Sommerové a Sylvie Tritové.
Během společných večerů jsme si sdělovaly zážitky nejen z prožitých dnů v Luhačovicích, ale i své zkušenosti s onkologickou léčbou, kterou jsme všechny prošly. Protože je velice důležité podělit se také o své vítězství nad nemocí, snad trvalé nebo alespoň dočasně.
Daniela měla pro nás připravený vědomostní testík, zvládly jsme ho!
Ubytování, stravování, procedury, bazén, posilovna, tělocvična; vše co nám bylo k dispozici mělo dobrou úroveň. Týden nám uběhl za hezkého počasí s příjemnými zážitky, které nám napomohly jak fyzickému, tak psychickému osvěžení.


Růža Kehárová


Pár slov k luhačovické rekondici dodala Blanka Vinařová:
Celý pobyt hodnotím velmi kladně. Vedoucí Růženka Kehárová připravila zajímavý, vyčerpávající program bez zbytečných prodlev. Seznámily jsme se s architekturou Dušana Jurkoviče, s historií Luhačovic a prošly nejbližší okolí. Řetězovitě a spravedlivě jsme si předaly covid a rychle se uzdravily po zdravé Meltě, kterou jsme konzumovaly při „kontinentálních snídaních“.
I když tvrdím, že už nemám čas se vracet na stejná místa, zde ráda udělám výjimku.

Lázeňský dům Praha, kde jsme bydlely

Kavárna s vyhlídkou na přehradu
U přehrady
Kavárnička u přehrady
Jurkovičův dům
Pramen Aloisky
Ptačí náměstí
Komentovaná prohlídka
Jestřabí
Byly jsme spokojené
Oslava narozenin Sylvie a Mileny

Posezení v kavárně