Cvičení pro ženy nejen po operaci prsu

Cvičení pro ženy nejen po operaci prsu

Ženou za všech okolností

Na pozvání Studia LUDWIG, se kterým spolupracuje ALEN již řadu let, jsme přišly ve středu 22. 11. do Studia Dayal na křest nové brožurky vydané pro ženy. Přivítala nás paní Martina Reimerová, majitelka studia LUDWIG a zakladatelka spolku Ženou za všech okolností.

Při vstupu do Studia Dayal nás v první chvíli zaskočilo (po výstupu do 2. patra), že se máme zout (ano, v Česku je zvykem se na návštěvě zouvat!). Teprve v terapeutické místnosti jsme pochopily – na zemi je růžový koberec, na kterém se cvičí jóga. Takže hygienické důvody jsou pochopitelné. Příjemný prostor byl vyhřátý a voňavý a strávily jsme tam moc hezký večer.

Paní mgr. Lenka Mia Lukáčová (lektorka jógy, koodinátorka Studia Ludwig a členka spolku Ženou za všech okolností) a pan David Heneberg (fyzioterapeut a zakladatel Studia Dayal) nám střídavě vyprávěli o cvičení jógy a důležitosti harmonie těla a duše, o důležitosti mít se rád a pečovat o sebe. Největší léčivá síla je naše schopnost vědomě se zaměřit na své tělo, např. na dýchání. Pečujeme tím o sebe, uvědomujeme si, jak se dýchání projevuje fyzicky, jak se bránice pohybuje a tím masíruje vnitřní orgány, které mají potom prostor se regenerovat. Důležité pro péči o duši jsou doteky, dotek je léčivý. „Tělo máme jen jedno, nikdo nám jiné nedá, je to schránka na duši, tak o své tělo pečujte a pohlaďte se, pochvalte se, nikdo to za vás neudělá“, poradila nám Lenka a David se přidal.

Na řadu v jejich vyprávění přišly léčivé esenciální oleje. Velké množství lahviček jsme viděly hned při vstupu do Studia. Už Tři králové – mudrci z Východu – přinesli do Betléma tři vzácné dary – zlato, kadidlo a myrhu. Nebylo to nic jiného než tři esenciální oleje z vonné pryskyřice kadidlovníku, myrhovníku a balzovníku, které v té době patřily mezi nejdražší suroviny světa, dokonce dražší než zlato. Používaly se jako léčivé masti a duchovní spojení s Bohem. Vše jsme si všichni mohli ovonět a vyzkoušet na vlastní kůži. Za chvíli byl celý prostor prostoupen směsí těchto vůní.

Naučily jsme se také jednu z mnoha jógových pozic – ásán, a sice židlasánu. Nemusíme na zem, sedí se při ní na židli. Naučily jsme se jak posílit lymfatický systém, jak se pohybovat, chodit. Víme, jak se vyživujeme jídlem, pitím, ale už víme, že i dobrou společností a také éterickými oleji. Nebo i dobrým nápojem Palerma Spritz, který jsme k drobnému pohoštění dostaly.

Ale to vše je možné se dočíst v nové knížce, která se tento večer křtila. Zúčastnily jsme se křtu nové brožurky „Cvičení pro ženy nejen po operaci prsu.“ Připravila ji právě trojice těchto milých lidí – David, Lenka a Martina. Má být inspirací a návodem jak o sebe pečovat, zvládat stres a vyladit mysl. „Každý máme svůj příběh, někdy nás okolnosti zaskočí, ale vždy je dobré znát své možnosti“ (opsáno z plakátu Studia). Knížku přineseme na nejbližší schůzku Alenkám.

Moc děkujeme za pozvání na příjemný večer a za péči, kterou obě Studia věnují nám ženám.                                                                          Daniela, Věra, Zdenka, Jarka a Vieročka

vyprávění

všichni jsou v pohodě

křest knížky Cvičení pro ženy nejen po operaci prsu