Jak jsme v roce 2022 prodávaly kytičky

Jak jsme v roce 2022 prodávaly kytičky

Minulé dva ročníky Květinového dne proběhly z důvodů covidu až na podzim. Letos se již Květinový den konal opět v tradičním květnovém termínu. Naše členky vyrazily do ulic prodávat kytičky.
Nálada byla příjemná, několikrát jsem odpovídala na dotaz „vy jste nezdražili?“ Lidé byli většinou milí a štědří. Několikrát jsme dostaly za kytičku 100 i 200 Kč.
V regionálním tisku v Dobřichovicích a v Černošicích jsme uveřejnily prodejny, kde je možné koupit kytičky od středy 11. 5. až do neděle 15. 5.
Jedna příhoda: Prodávala jsem Na Knížecí u autobusů MHD a nejvíce mě potěšila řidička autobusu, která tryskem vyběhla z autobusu a chtěla 2 kytičky. Ale ouha, měla jen bankovku 500 Kč. Ze sbírky jsem jí rozměnit samozřejmě nemohla. Byla hodně smutná a zklamaná, tak jsem jí dala alespoň jednu kytičku a do vaku jsem hodila „dvacku“ ze svých financí. Jaké bylo moje překvapení, když asi za hodinu se řidička hlásila u mě znovu – už v civilu. V ruce třímala slavnostně 100 Kč a chtěla 1 kytičku. Do sbírkového vaku mi nasoukala celou stovku. Velice mě potěšilo, že se zase ke mně vrátila, ač si mohla kytičku koupit jinde.
V letošním roce prodávalo kytičky 24 ALENek. Měly jsme také sedm pevných prodejních míst, kde bylo možném kytičky prodávat až do neděle 15. 5.  Nejúspěšnější bylo Antonínovo pekařství ve Štefánikově ulici na Smíchově – tady prodali kytičky za 4 800 Kč.
Kytičky nám také pomáhali prodávat studenti z Gymnázia Nad Štolou – prodali za více než 28000 Kč a z Vysoké školy hotelové a ekonomické – ti prodali kytičky za cca 6 500 Kč a průměr na jednu kytičku zde byl 50 Kč.
ALEN prodal celkem 5 909 kytiček a utržily jsme 186 952 Kč, průměr za jednu kytičku byl 31,64 Kč.

Děkuji všem ALENkám, které pomohly s prodejem.

Tak zase za rok…                                                                                        Hana Kudelová

Antonínovo pekařství
v Antonínově pekařství nám pomáhali s prodejem kytiček
Blanka a Hanka
Hanka